htc M7

HTC M7

One serisinin en fazla talep gören bu ürünü yepyeni dizayn ve tasırımın yanı sıra Qualcomm® Snapdragon™ 600, dört çekirdekli, 1,7GHz işlemcisi, 2GB DD2 ram  ile oldukca beyeni kazanmıştır.  2300 mAh bataryası ile 3G için 18 saat konuşma süresi  500 saat bekleme süresi sunmaktadır.

EN SIK GÖRÜLEN SORUNLAR

Nand bellek arızası: cihazda bulunan 16GB, 32GB ve 64GB kapasite entegrelerinde oluşan bölüm hatalarından kaynaklı cihazın durduk yere kapanıp bir daha açılmamasıyla oluşan bu hata 2 farklı yöntemle onarılabilir.

Jtag  : jtag ile çihazın içindeki bölüm hataları veya  bozulan boot düzeltilebilir. Her zaman başarıya ulaşmasada %40 oranında başarı sağlayan bu yöntem cihazın  tepkisiz olmasına rağmen  içi açılarak belirlenmiş jtag pinlerine leğimlenen bir dizi kablo aracılığıyla bilgisayarla bağlantı kurup, kurulan bu bağlantı üstünden nand belleği full silerek yeniden boot yazma işlemidir.

Nand bellek değişimi: cihaz eğer jtagda tepki vermez ve bilgisayarla bağlantı oluşturamaz ise nand bellek değişiminden başka çare yok anlamına gelir. Samsunglarda nand değişimi tek yapılabilirken iphone ve htc grubunda takım halinde değişim yapılmaktadır. Cihazın içinde bulunan chipset algısı yüzünden takılan nand bellekten sonra cihaz simlock olup 5 dk bir resetleme durumuna girer. Yani tek değişilen nand sonuç vermez. Buda takılan malzemenin 0 olmasını engeller. Bu gibi cihazlarda nand ve baseband entegresi bir değişmek zorundadır. Takılan bu iki entegre birbirine uyumlu olacağından cihaz kusursuz olarak çalışacaktır. Defalarca denediğimiz bu durumda ise başarı oranı %100 dür. Tek andikapımız ise yeterli sayıda çıkma sağlam nand tedarik edememektir.

Kamerada pembeleşme veya açılmama sorunu: cihazın genelde darbe kaynakılı yaptığı bu sorun arka kamera merceğinin arızalanıp renleri polerize edememe durumdan kaynaklanır.  Arka kamera değişimi ile bu sorun %100 düzelir. Sorun bazen hiç açılmayan kamera şeklinde  bazen karanlık ortamda siyahların pembe gözükmesi gibi bazende ışıklı ortamda gölgelenmeler ve ışık yansımaları gibi görünür.

Zil seslerinin patlak çıkması: m7 lerde en fazla rastlanan durumdur. Üst  ve  alt hoparlör ile yüksek müzik sesi sunan bu cihaz toz flitrelerinin zayıf hoparlörlerin büyük olmasından kaynaklı çok fazla toz çekmekte ve bundan kaynaklı zil hoparlörleri bozulmaktadır. Değişimini yapmak durumu düzeltsede yaklaşık ömrü 8-9 ay gibidir.

Şarjda yanma sorunu: m7 ler diğer htc lere göre şarj konusunda hassas olup araç şarjı kullanımına uygun değildir. Bu tip şarjda yanmış bir çok ürün elimize gelmiştir. Kimi cihazlarda sadece şarj entegresi değişimi sorunu  düzeltsede , bazen  power entegresinide değişmek zorunda kalmıştırız.

FORUM

Foruma konu açarak, sorularınızın cevabını sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz. Foruma açılan tüm konular site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayına alınmaktadır. Foruma konu açabilmek için lütfen sizden istenilen bilgileri eksiksiz olarak doldurunuz. Daha önce açılmış olan konuları görebilmek için sayfayı aşağı doğru sürükleyiniz.

HTC ONE M 7 kadir 6.05.2016 00:00:00
BEN TELEFONUMA YANLIŞ ŞARJ TAKTIM BİDAHA AÇILMADI ANAKART ARIZASI BÜYÜK İHTİMALLE ANAKART İSE FİYAT NEDİR...
Sn. Kullanıcı HTC One M7 Cihazınızın anakartı eilimizde mevcut değildir. Cihazınızı tarafımıza ulaştırmanız durumunda anakartınızı onarabiliriz.
htc mehmet 24.03.2016 00:00:00
htc one m7 anakart değişecek ne kadara yaparsınız
Sn. Kullanıcı cihazınızın anakartı elimizde mevcut değildir. Cihazınızı tarafımıza ulaştırmanız durumunda arıza tespitini yaparak tarafınıza bilgi verebiliriz.
HTC One (M7) Ayhan Güney 23.03.2016 00:00:00
HTC One (M7) cihazım 5dk da bir bazen de 24 saat sonra kendi kendine reset atıp şebekeyi ve imei bilgisini kaybediyor. Yazılım kaynaklı olabilir diye custom rom attım fakat problem devam ediyor. Custom romdan önce şebeke ve imei bilgisinin gitmesi olayı devam ediyordu fakat cihaz reset atmıyordu. Cihaz Avea'dan satın alma cihazdır. Tamir ücreti ne kadar olur?
Sn. Kullanıcı cihazınızda Baseband entegresi arızalıdır cihazınızı tarafımıza ulaştırmanız durumunda arıza tespitini yaparak tarafınıza detaylı bilgi verebiliriz
ariza zehra dogan 3.03.2016 00:00:00
Telefonum aradiim kisilerin sesleri gelmio benimdr sesim onlara gitmio napmam lazimm
Sn. Kullanıcı cihazınızını tarafımıza ulaştırmanız durumunda arıza tespitni yaparak tarafınıza bilgi verebiliriz
Ariza Ayse nur 24.02.2016 00:00:00
Merhaba htc one m7 anakart ve batarya degisimi ucreti ne kadar?
Sn. Kullanıcı Htc One M7 Anakart elimizde mevut değildir servisimizde anakart onarımı yapılmaktadır. cihazınızı tarafımıza ulaştırmanız durumunda anakart onarımı yapabiliriz. batarya değişim ücreti 70 TL'dir.
ses kesintisi yunus emre 19.02.2016 00:00:00
telefonda konuşurken ses kesintisi oluyor benim sesim karşıya kesik gidiyor karşıdan ses kesik geliyor ama ses kaydı veya video çekerken bi sıkıntı yok yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler
Sn. Kullanıcı cihazınızda donanımsal bir problem gözükmektedir cihazınızın modelini belirtmeniz durumunda yardımcı olabiliriz.
HTC One M7 Sıvı Yavuz Çakır 11.02.2016 00:00:00
Telefonum suya düştü. Düştükten sonra açılıyor ve 5 dk sonra kapanıyordu. Tamirciye verdim işin içinden çıkamadı. çıkamadığı gibi lensin bulunduğu üst kapağı çıkartmış yarım şekilde dışarıda çıkmış durumda ve telefon şimdi açılıyor lakin açılış ekranını görmeden geri kapanıyor. Bunun tamiri mümkünmü? mümküse bu telefonu toplayıp sağlam şekilde tamir etme ücreti ne kadar tutar. Teşekkürler
Sn. Kullanıcı cihazınızı tarafımıza ulaştırmanız durumunda arıza tespiti yaparak tarafınıza bilgi verilmektedir.
Ekran görüntüsü Mustafa 10.02.2016 00:00:00
Htc m7 cihazım var cihaz açılıyor ekran görüntüsü gelmiyor ekran denedim sıkıntı yok sokette temize benziyor neyapabilirim
Sn. Kullanıcı cihazınızda donanımsal bil problem gözükmektedir Tarafımıza ulaştırmanız durumunda 2-3 iş günü içerisinde onarımı sürmekted olup 150 TL ücreti bulunmaktadır.
Şarj sorunu Salih Aydınlık 4.02.2016 00:00:00
Htc one telefonumun şarj sorunu vardır, kapalı iken şarj oluyor lakin enerjiyi kesiyor. açık iken hiç şarj etmiyor ve usb başlantısı ile pc ye de bağlayamiyorum. muhtemelen şarj entegresi değişecek fiyat verebilir misiniz?
Sn. Kullanıcı cihazınız donanımsal bir problem gözükmektedir tarafımıza ulaştırmanız durumunda arıza tespiti yaparak tarafınıza bilgi verilmektedir.
d sercan bıçakcı 19.12.2015 00:00:00
htc one m7 telefonum kapandı şimdı htc one diyor kapanıp açılıyor. yazılım atıldı yıne aynı
Sn. Kullanıcı Htc M7 son çıkan güncellemeden dolayı bu tarz arızalar meydana gelmektedir bu arıza ile ilgili arge çalışmalarımıza devam etmektedir servisimizde bulanan 2 adet Htc M7 cihazlarımızda aynı arıza bulunmaktadır arızaların giderilmesi durumunda size bilgi verebiliriz.
htc one m7 mehmet doğan 19.11.2015 00:00:00
htc one m7 telefonum birden bire kendiliginden kapandı ve acılmıyor. power + ses acma + ses kısma gibi hertürlü fonksiyonları 2 dk boyunca uzun basarak yaptım ama acılmadı ve ayrıca şarjda almıyor . telefonumda ne gibi arıza olmuştur ve fiyat ne kadardır bilgi verirmisiniz.
Sn. Kullanıcı bu arıza bir çok nedenden yapabilir servisimize ulaştırmanız durumunda arıza tespiti yaparak size bilgilendirme yapabiliriz.
kamera soner demirbaş 19.11.2015 00:00:00
merhaba m7 telefon kameramda pembeleşme sorunu vardı. Konyada bir servise verdim değiştirdim dedi fakat yine pembeleşme soruunu mevcut. Gerçekten değiğşim yaılıp yapılmaığı anlaşılr mı saygıla
Sn. Kullanıcı cihazınızın onarımı mümkündür onarım ücreti 130 TL'dir onarım süresi 2 iş günüdür.
M7 anakart soketi kırıldı Umut gönül 17.11.2015 00:00:00
Merhaba merakımdan dolayı htc m7 telefonumun içini açtım her parçasını güzelce söktüm.sökerken soketlerden birtanesini kırdım anakartı değiştirmek istemiyorum içinde önemli belgelerim var acaba soketin yenisi takılabilirmi ne kadara olur size nasıl ulaşabilirim
Sn. Kullanıcı cihazınızın belirtmiş olduğunuz arızasına göre onarımı yapılmaktadır cihazınızı tarafımıza ulaştırmanız durumunda arıza tespit yapılarak tarafınıza bilgi verilmektedir.
sıfır anakart mustafa kaya 8.11.2015 00:00:00
anakart fiyatınız ne kadar çözemedim yapılamdı donup açılmayan cihazım
Sn. Kullanıcı cihazınızın modeli paylaşmadığınız için bilgi verememekteyiz.
Güncelleme Sorunu Myketteni21 1.11.2015 00:00:00
İyi günler. Yurtdışından gelen Htc One M7 AT&T kullanıyorum. Ve Lollipop 5 güncellemesi almadı. Ne yaptıysam da manuel olarak da yapamadım. Siz güncelleme yapıyor musunuz acaba ve ücreti ne kadar acaba ?
sayın kullanıcı, bu durum basit bir yazılım gibi görünse de zor bir işlem. cihazın bootloader kilidini kaldırmadan bu işlemi yapmak imkansız. bootloader kilidi sadece o ülkeye uygun yazılımların atılmasını sağlayan bir kilit bu işlem toplam 120 tl tutar ve işlemi 3 iş günü sürebilir.
htc one m7 birden kapanma sefa ulusoy 31.10.2015 00:00:00
Merhabalar htc telefonumun ekranı birden gitti telefon çalışmakta aramalar gelmekte alarm çalmakta ezberden girip fotoğraf dahi çekmekteyim fakat ekranda görüntü yok sorun nedir ve tamir fiyatı ne kadardır.Teşekkürler
sayın kullanıcı, lcd ışık bölümü bozulmuş olabilir. veya lcd bozulmuş olabilir. lcd fiyatı 220 tl işık sorunu ise 120 tl olup onarımı 2 iş günü sürmektedir.