LG G3 D850

LG G3 D850 Cihazın en sık görülen sorunlar qualcomm hs usb qdloader 9008 hatası, şebeke sorunu, lcd ışık sorunu, mavi ekran sorunu ve açılmama sorunudur. LG cihazlarında yaptığımız AR-GE çalışmaları sonucu bu sorunlarda %95 başarı oranına ulaşan firmamız tüm lg ürünlerinde sizlere uzman çözümler sunmaktadır.

    qualcomm hs usb qdloader 9008 hatası :  Firmamızın yaptığı AR-GE sonucunda çözümü bulunan bir sorundur.  Üç farklı şekilde görülen bu sorunun hangi şartlarda oluştuğu önemlidir.

  1. Yazılımsal olarak görülen qualcomm hs usb qdloader 9008 hatası : Çözümü cihaza jtag yaparak boot bölümünü düzeltmek suretiyle yeniden yazılım atmaktır. Bu taraz arızalar genelde yazılım güncellemesi yaparken , cihazın şarj alma durumundayken veya uygulama yükleme silme aşamasında görülür. Fiziksel bir müdahale görmeden doğrudan yazılım çökmesine bağlı sorunlardır. Bu tarz cihazlarda başarı oranımız %100 dür.
  2. Yazılımsal sorunlardan kaynaklı  qualcomm hs usb qdloader 9008 hatası mmc (nand bellek) bozulması:  Bu tarz cihazlarda mmc yanlış yazılım denelerinden, bozuk uygulamalardan veya şarjın uygulama silmesi veya yüklemesi esnasında bitmesinden kaynaklı  mmc içinde bölüm hatası oluşmasından kaynaklıdır. Bu sorun görülen cihazlar jtagla düzelmez.  Jtagla bağlantı kurulsa bile yazım hatası verir. Bu tarz sorunda başarı oranımız %100 dür. Cihazın mmc entegresini değiştirerek jtag yapıp yazılım yüklemesi yapılır. Mmc entegresini siensi kesiciyle söküm yapıldığı için işlem %100 başarıya ulaşır.
  3. İşlemci ve ram ile mmc nin haberleşmemesinden kaynaklı  qualcomm hs usb qdloader 9008 hatası : Bu tarz sorunlar genelde darbe sonrası işlemci veya ramda oluşan çatlaklardan kaynaklıdır. Jtagla cihaza bağlanılamaz ve işlemci ram değişmeden arıza düzelmez. İşlemci kodları modellere göre değişkenlik gösterdiği için işlemci değişimi mümkün olmayıp anakart değişimi yaparak sizlere kalıcı çözümler sunmaktayız

    Şebeke sorunu : LG G3 (D855,D851,D850) ürün kodlu cihazlarda ürün kodlarına göre şebeke sorunları farklılık göstermektedir. D855 ve D851 ürün kodlu cihazlar Avrupa bandına sahipken,D850 kodlu cihaz Amerika bandı olan,LTE 4G Şebeke katmanına sahiptir.Bu cihazlar genelde ATT çıkışlıdır. İşletim sistemi, işlemci ve mmc konfigrasyonu olarak aynı olan olan bu cihazlar modem ve baseband yazılımları farklılık göstererek 3G şebeke bandına uyarlamak uzun uğraş istemektedir.

     LG G3 (D850) de ise durum farklıdır. şebeke sorunları yazılımsal değil mekanik sorunlar sonrasında oluşmaktadır. Firmamız model kodlu G3 D850 üzerinde yaptığı AR-GE sonucu %100 başarıya ulaşmıştır.
genelde darbe kaynaklı oluşan şebeke sorunlarında görülen kapalı alanda çekmeme sorunu, servis yok sorunu, null sorunu çözüme ulaşmıştır. 

         Mavi ekran sorunu %80 ramda oluşan çatlaklardan meydana gelse de, nadiren mmc bozulması veya cihazda oluşan sıvı temas durumlarında da ortaya çıkar. Mavi ekran sorunu ram kaynaklı ise anakart değişimi yapılarak sorun giderilir. Mmc arızası veya sıvı temas durumlarında ise anakart onarılır.

D850 ler için en fazla görülen bir diğer arıza ise yanlış yazılım atılmasından kaynaklı cihazın açılmama sorunudur. G3 lerin dış kasalarında D850, D851 veya lS990 yazmaması kullanıcıları yanıltıp yanlış yazılım atma olasılığını yükseltir. Bu durumda cihaza jtag yöntemi ile yeniden boot yazılarak cihaz açar hale getirilir. Bu durumdan açılmayan cihazlarınız %100 düzeltilir.

FORUM

Foruma konu açarak, sorularınızın cevabını sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz. Foruma açılan tüm konular site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayına alınmaktadır. Foruma konu açabilmek için lütfen sizden istenilen bilgileri eksiksiz olarak doldurunuz. Daha önce açılmış olan konuları görebilmek için sayfayı aşağı doğru sürükleyiniz.