Telefon Tamiri

Firmamız TSE standartlarında son teknoji cihazlar kullanarak onarım sağlamaktadır. Tüm marka ve model ürün için hizmet veren firmamız, yeni çıkan her cihaz için AR-GE çalışması yaparak cihazı tanımaktadır. Buna bağlı olarak da cihazınız doğru bir şekilde onarımı sağlanmaktadır.

Samsung’ larda açılmayan cihazlarda mmc değişimi, Apple ürünlerinde error 9 - error 4015 - error 14 error  -1 gibi hataların onarımını, LG ve HTC grubunda NAND hatalarından kaynaklı açılmayan cihazların onarımları yapılan AR-GE çalışmaları sonucu çözüme dönüşmüştür.

SIVI TEMASLARDA ONARIM

Sıvı temasa maruz kalmış cihazlarda, birden fazla arıza meydana gelebilmektedir. Buna bağlı olarak cihazın bir veya birkaç noktada onarımının yapılması sıvı temas cihazın onarıldığı anlamına gelmez. Bunun için sıvı temas cihazlarda arıza tespit ve buna bağlı doru müdahale çok önemlidir. Firmamız, sıvı temas cihazlarda ilk olarak arıza tespite bir kat daha dikkat eder. Cihaz, mikroskop altında 40 zum la incelenmektedir. Sıvının yapmış olduğu yüzeysel tahribatı tespit edilerek nerelerin müdahale edilmesi gerektiğini belirlenir. Sıvılı alanları parsel parsel bölerek ileride sorun oluşturabilecek tüm bölgelere tek tek müdahale edilir. Sadece entegrelere değil cihazda bulunan tüm parçalar elden geçirilir. Tek bir sıvılı malzeme kalmayacak şekilde bu işlem devam eder. Böylece cihaz komple revize edilir.

 Bu işlemler sonrasında cihaz yapı olarak sudan daha ince olan ve her noktaya ulaşabilen kimyasal ile ortalama 4 saat yıkanır. Yıkama işleminden sonra cihazın normal değerlerinde çalışıp çalışmadığı, anakart üzerindeki akım değerlerinin normal olup olmadığı test edilir. Cihazın tüm elektriksel testleri bitirildikten sonra cihaz toplanıp fonksiyonel teste tabi tutulur. Böylece cihaz bir daha sızı temas arızası vermeyecek şekilde onarılmış olur.